AKTUALNOŚCI
Slider

Dwa dni po odprawieniu Mszy Świętych prymicyjnych w parafiach rodzinnych neoprezbiterzy wracają do seminarium we wtorkowy wieczór 28 maja, aby wśród tych, z którymi jeszcze kilka dni temu mieszkali pod jednym dachem, dziękować Bogu za dar powołania i posłania.

Mszy św. prymicyjnej w seminaryjnej kaplicy przewodniczył ks. Andrzej Szczepański, zaś homilię wygłosił ks. Łukasz Żurawka. Na zakończenie wszyscy otrzymali prymicyjne błogosławieństwo.

Niewątpliwie najważniejszym i najbardziej wyczekanym momentem każdego roku seminaryjnej formacji jest dzień święceń prezbiteratu.

W sobotnie przedpołudnie 25 maja Kościół wrocławski przez posługę swojego pasterza ks. abpa Józefa Kupnego otrzymał 10 kapłanów. Dwóch neoprezbiterów należy do wspólnoty misjonarzy Klaretynów, a ośmiu przygotowywało się do święceń jako księża archidiecezji wrocławskiej.

Na zakończenie uroczystości w katedralnej kaplicy Bożego Ciała metropolita wrocławski spotkał się z nowo wyświęconymi prezbiterami, którym wręczył świadectwa święceń oraz dekrety kierujące do pierwszych placówek duszpasterskich.

Aby byli dobrą drużyną w kadrze Pana Jezusa, otaczajmy ich nieustanną modlitwą!

W piątkowy wieczór 24 maja, poprzedzający najważniejszy moment w całej perspektywie czasu formacji seminaryjnej jakim jest dzień święceń kapłańskich, wspólnota żegna tych, którzy za kilkanaście godzin opuszczą mury Domu Ziarna, aby iść to ziarno zasiewać jako prezbiterzy archidiecezji wrocławskiej.Po czasie radosnego podsumowania 6-letniego cyklu formacyjnego, jakie przygotowali najmłodsi bracia, przyszedł czas, aby ci, którzy za kilkanaście godzin przez nałożenie rąk metropolity wrocławskiego staną się kapłanami, złożyli zgodnie z wymogami prawa kanonicznego uroczyste wyznanie wiary w obecności całej wspólnoty seminaryjnej.

Kandydaci do II stopnia święceń przekazali na ręce rektora ks. Kacpra Radzkiego stosowne dokumenty potwierdzające wolę służby Kościołowi w duchu wierności Magisterium oraz posłuszeństwa papieżowi i biskupowi.

Każdy z osobna potwierdził swoje zobowiązania przez złożenie rąk na świętej księdze Ewangelii wypowiadając słowa:

"Tak przyrzekam, tak ślubuję, tak przysięgam. Tak niech mi dopomoże Bóg i Jego Ewangelia, której dotykam swoimi rękami."

Rozeznajesz powołanie? A może myślisz o wstąpieniu do seminarium i nie wiesz jak to zrobić? O swoich pytaniach i wątpliwościach możesz porozmawiać z naszymi księżmi opiekunami.

Napisz i umów się na spotkanie!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.