Get Adobe Flash player

Tryptyk z naszej kaplicy na każdej poczcie w Polsce – jubileuszowa pamiątka

Z radością informujemy, że 30 września 2015 r. została wprowadzona do obiegu kartka pocztowa, na której przedstawiono budynek Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu oraz tryptyk znajdujący się w kaplicy Seminarium. Autorem projektu jest p. Maciej Jędrysik. Piszcie kartki!kartka pocztowa 2 kartka pocztowa

W drogę ku przyjaźni z Synem Bożym

DSCF5372We wtorek 29 września wspólnota seminaryjna dniem skupienia rozpoczęła rok formacyjny. Jego mottem są słowa papieża Benedykta XVI: „Cały Kościół, a w nim jego pasterze, tak jak Chrystus, winni wyruszyć w drogę, aby wyprowadzić ludzi z pustyni, ku życiu, ku przyjaźni z Synem Bożym, ku Temu, który daje nam życie i to życie w pełni.”

Jubileusz 450 lat seminarium tematem wiodącym nowego „Nowego życia”

Istniejący od wielu lat miesięcznik Archidiecezji Wrocławskiej „Nowe życie” przybrał nową szatę. Październikowy numer czasopisma przeszedł znaczące odmłodzenie. Z tym większą radością bierzemy go w dłonie, że na okładce widzimy budynek naszego domu i naszych alumnów. Okazja jest szczególna – 450 lat od założenia wrocławskiego seminarium duchownego. Zapraszamy do lektury.

Rekrutacja zakończona – czekamy na początek duchowej pracy

Zakończył się proces przyjmowania kandydatów do Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu. Już w sobotę 26 września kilkunastu alumnów rozpocznie drogę rozeznawania powołania w Henrykowie, natomiast we wtorek 29 września w samo południe  alumnami zapełni się budynek seminarium na Ostrowiu Tumskim.