Akolitat …. i wakacje – ŚDM, praktyki, pielgrzymki, rekolekcje, odpoczynek

W poniedziałek 27 czerwca ojciec biskup Jacek Kiciński udzielił posługi akolitatu siedmiu alumnom naszej wspólnoty. Stali się oni nadzwyczajnymi szafarzami Ciała Pańskiego, pomocnikami prezbiterów w ich misji. Ich zadaniem jest teraz jeszcze bardziej naśladować Pana Jezusa oraz rozdawać Jego Ciało. Msza Święta z posługą akolitatu to ostatnie wydarzenie roku formacyjnego 2015/2016. Wraz z jej zakończeniem zaczęliśmy wakacje – to czas odpoczynku, ale i wielu wyzwań. Każdy z nas zaangażowany jest w jakąś parafię, do której przybędą goście w ramach Dni w Diecezjach – Światowych Dni Młodzieży. Potem jedziemy do Krakowa, aby tam pomagać w przeprowadzeniu spotkania młodych całego świata. Oprócz tego w wakacje czekają nas różnego rodzaju praktyki na parafiach rodzinnych i innych, pielgrzymki, rekolekcje, a także rodzinne czy przyjacielskie wyjazdy nad morze czy w góry.

Posłani w roku miłosierdzia

28 dnia maja 2016 roku o godzinie 10.00 w Archikatedrze Wrocławskiej ks. abp Józef Kupny udzielił święceń prezbiteratu dziesięciu diakonom z naszego Wrocławskiego Seminarium. Święcenia kapłańskie to szczególnie ważne wydarzenie dla całej wspólnoty seminaryjnej. W niedzielę 29 maja neoprezbiterzy odprawiali Msze Święte prymicyjne, na które zaproszeni zostali również wszyscy przełożeni naszego seminarium oraz klerycy. Serdecznie dziękujemy za modlitwę i obecność podczas tych uroczystych chwil. We wtorek, 31 maja w kaplicy seminaryjnej odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem księdza Piotra Szczypiora – seniora wieczystego neoprezbiterów. Mszę Świętą koncelebrowali neoprezbiterzy wraz z księżmi przełożonymi, a uczestniczyła w niej cała wspólnota seminaryjna. Wdzięczni Panu Bogu za nowych kapłanów naszej diecezji otoczmy ich swoją modlitwą.

Święcenia Diakonatu

Dnia 14 V 2016 roku w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu o godzinie 10:00 rozpoczęła się Msza Święta, podczas której bracia roku V Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego przyjęli święcenia Diakonatu. Uroczystości przewodniczył Jego Ekscelencja Arcybiskup Józef Kupny Metropolita Wrocławski. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w uroczystościach i prosimy modlitwę za nowych diakonów.